Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε ο Δολιχιακός από το γήπεδο της Ολυμπιάδας με αντίπαλο τον Μύτικα Καλυβίων. Ο Δολιχιακός πέτυχε τρία τέρματα αλλά κέρδισε με 1-2 με πρωταγωνιστή τον Μουλογιάννη.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι έχοντας την κατοχή της μπάλας πίεζαν τον αντίπαλο και δημιουργούσαν ευκαιρίες με τους Αλεξανδρίδη, Μουλογιάννη και Σουγλή Κ. Στο 25΄ το πέναλτυ που εκτέλεσε  ο Σουγλής Κ αποκρούστηκε από τον Λαζαρίδη. Από την άλλη πλευρά ο Μύτικας δεν μπόρεσε να γίνει σε καμία περίπτωση επικίνδυνος  στο πρώτο 45λεπτό. Επίσης οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν από το 30΄ με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Ευθυμίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, με τον Δολιχιακό να πιέζει και τον Μύτικα να αμύνεται. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 50΄ με αυτογκόλ του Κατσιαμήτα. Και ενώ ο χρόνος περνούσε όλα έδειχναν πως ο Μύτικας θα έπαιρνε μια σημαντική νίκη. Αλλά ο επιθετικός του Δολιχιακού Μουλογιάννης είχε άλλη γνώμη. Στο 80΄ με πλασέ έφερε το μάτς στα ίσια και πέντε λεπτά αργότερα με παρόμοιο τρόπο έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του και φτάνοντας τα πέντε γκολ στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Γεωργίου με βοηθούς τους κ.κ. Κακαρδάκη και Ζαχαρό.

ΚΑΛΥΒΙΑ (Ν. Οικονόμου): Λαζαρίδης, Φουρκιώτης, Γεωργούλας, Ευθυμίου, Μπαγιώτας, Νάνος, Μπαράς, Γκαβαλιάγκας, Σιαμάτρας, Καϊμάκάμης, Παλιαδάμος.

Έπαιξαν και οι: Νάνος, Κατσίμπουρας, Βαρνάς.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ : Λιόβας, Αλβανός, Θεοδωράκης, Κατσιαμήτας, Ντούσκο, Σουγλής Σ., Σουγλής Κ., Ζιώγας (60΄Γεωργούλας), Μουλογιάννης, Αλεξανδρίδης (85΄Πουρσανίδης), Μαρογιάννης (60΄Γκόγκος).