Για ακόμα μια αγωνιστική ο Δολιχιακός εντυπωσίασε με την εμφάνιση του, καθώς επικράτησε του Ίκαρου  με το επιβλητικό 5-2 με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Γκόγκος Φ, καθώς σημείωσε το πρώτο του χατ τρικ στην φετινή περίοδο.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Δολιχιακός ξεκίνησε με γκόλ από τα αποδυτήρια, αφού προηγήθηκε στο 1΄ με τον Γκόγκο με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή. Το 2-0 έκανε και πάλι ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο5’με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτυ. Στο15’ο Γκόγκος και πάλι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής κάνοντας χατ τρικ. Στο 30΄ ήταν σειρά του Αλεξανδρίδη να βρεί δίχτυα με άψογο πλασάρισμα από την περιοχή, ενώ στο 42΄ ο ίδιος παίχτης μετά από γρήγορη εναλλαγή της μπάλας από τους ποδοσφαιριστές του Δολιχιακού, βρέθηκε μόνος  στην περιοχή και πλάσατε σωστά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων, ενώ από την άλλη πλευρά η ομάδα της Λάρισας κατάφερε να πετύχει δυο τέρματα και να μειώσει σε 5-2. Παράλληλα, οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλες δυο κλασικές ευκαιρίες αλλά ο τερματοφύλακας Λιόβας με τις αποκρούσεις του κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για ακόμα μια φορά στις κερκίδες του γηπέδου παραβρέθηκαν αρκετοί φίλαθλοι της ομάδας.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ (Φ. Τσέλιος): Λιόβας, Θεοδωράκης, Αλβανός, Χαλκίδης, Σπάχος, Ζιώγας, Σουγλής Σ., Σουγλής Κ. (60΄Μουλογιάννης), Γκόγκος, Μαρογιάννης (75΄Γεωργούλας), Αλεξανδρίδης (46΄Πουρσανίδης).