Δύσκολο απόγευμα πέρασε ο Δολιχιακός το Σάββατο καθώς ηττήθηκε στο γήπεδο του με 1-2 από τον «φορμαρισμένο» Τοξότη. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. Έτσι, μετά την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής ο Δολιχιακός συγκατοικεί στην τέταρτη θέση μαζί με τον Τοξότη.

Στον αγωνιστικό χώρο, το πρώτο ημίχρονο ανήκει εξολοκλήρου στην Λαρισινή ομάδα, αφού στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Κατάφερε να προηγηθεί στο 23΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του Τσανά. Στο 30΄ ο Σουγλής Κ κέρδισε πέναλτυ, την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος αλλά σημάδεψε το κάθετο δοκάρι. Στο 35΄ ο Τοξότης διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μαύρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δολιχιακός μπήκε πιο δυνατά και στο 55΄ ο Σουγλής Κ ανατράπηκε στην περιοχή και για δεύτερη φορά κέρδισε πέναλτυ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μουλογιάννης ο οποίος ευστόχησε και έκανε το 1-2. Από εκείνο το σημείο και μετά παρόλο που οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να
παίξουν ποδόσφαιρο ο διαιτητής του αγώνα κ.κ Τσιτσανούδης  με τα συνεχή σφυρίγματα (τις περισσότερες φορές υπέρ της Λαρισινής ομάδας)  να διακόπτει τη ροή του παιχνιδιού. Ακόμα από το 70΄ οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν με δέκα παίχτες μετά την αποβολή του Γκόγκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Α.Ο. Δολιχιακός έχει παράπονα για την κακή διαιτησία του κ.κ Τσιτσανούδη.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ (Φ. Τσέλιος): Θεοδωράκης Β, Θεοδωράκης Σ, Αλβανός, Γκόγκος, Χαλκίδης{Σουγλής Ζ(Γεωργούλας)}, Ζιώγας, Σουγλής Σ., Μαρογιάννης , Αλεξανδρίδης (Παπακωνσταντίνου), Σουγλής Κ., Μουλογιάννης.