Με το βαθμό της ισοπαλίας στις αποσκευές του έφυγε το συγκρότημα του Φάνη Τσέλιου από την έδρα  της Συκέας, σ έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο. Αν και χωρίς να αποδώσει τα αναμενόμενα ο Δολιχιακός άξιζε να πάρει τη νίκη, καθώς ήταν καλύτερος σ όλη τη διάρκεια του παχνιδιού και το τελικό 1-1 δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του παιχνιδιού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς και συγκεκριμένα στο 16΄ με ωραίο σούτ του Καραλή, ενώ νωρίτερα στο 5΄ο ίδιος παίχτης δεν μπόρεσε με το κεφάλι να νικήσει τον Θεοδωράκη Β. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Δολιχιακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά δεν μπορούσε να φτάσει απειλητικά στην αντίπαλη εστία. Παρά μόνο στο 31΄ ο τερματοφύλακας της Συκέας έκανε την απόκρουση του αγώνα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργούλα. Στο 35΄ το σούτ που επιχείρησε ο Σπάχος βρήκε στη συμβολή των δοκών. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι είχαν γυρίσει σε έναν παθητικό ρόλο και προσπαθούσαν να βγάλουν το ημίχρονο χωρίς να δεχτούν τέρμα.

Στην επανάληψη, παίχτηκε ένα πιο δυνατό παιχνίδι με πολλά δυνατά μαρκαρίσματα και πολλές κίτρινες κάρτες. Η ομάδα της Συκέας αρκέστηκε  σε έναν παθητικό ρόλο και προσπαθούσε να γίνει επικίνδυνη μόνο στις αντεπιθέσεις αλλά όλες οι προσπάθειες σταματούσαν ή στους αμυντικούς ή στον τερματοφύλακα. Από την άλλη πλευρά ο Δολιχιακός έφτασε πολύ κοντά στο γκόλ με τους Αλβανό στο 70΄ αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε κόντραρε στα σώματα. Στο 80΄ ο νεοεισελθόντας Παπακωνσταντίνου με χτύπημα φάουλ έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στη συμβολή των δοκών. Και ενώ όλα έδειχνα ότι η Συκέα θα έπαιρνε τη νίκη, στο 93΄ ο Ζιώγας με προβολή έκανε το 1-1 μετά από αλλεπάλληλες κόντρες στην περιοχή και ακόμα ένα δοκάρι του Δολιχιακού.

ΣΥΚΕΑ: Στάμος, Σδάνης, Καλαμάς, Τέλιος, Βασιλόπουλος, Παλάσκας, Τάχατος, Καραλής, Τσένης, Καρατζιόλης, Χασιώτης.

Έπαιξαν και οι: Γκάνας, Ζιώζιος, Καρασίμος.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ: Θεοδωράκης Β., Αλβανός (85΄ Πουρσανίδης), Θεοδωράκης Σ. (65΄Παπακωνσταντίνου), Χαλκίδης, Σπάχος, Ζιώγας, Σουγλής Κ., Σουγλής Σ,. Μουλογιάννης, Αλεξανδρίδης, Μαρογιάννης (30΄Γεωργούλας).