Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση (ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο), το συγκρότημα του Τσέλιου Φάνη πρόσθεσε ακόμη μια σπουδαία νίκη στο ενεργητικό του, επικρατώντας αυτή τη φορά με 6-0 της Αιγάνης στο γήπεδο του. Μια νίκη η οποία κρατάει τον Δολιχιακό πολύ κοντά στις προνομιούχες θέσεις της κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν δυνατά και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Το σκορ άνοιξε ο Παπακωνσταντίνου στο 19΄ με δυνατό σούτ μέσα από την περιοχή ενώ προηγουμένως είχε προηγηθεί «ένα-δυο» με τον Σουγλή Κ. Στο 23΄ ο Σουγλής Κ παίρνοντας τη μπάλα λίγο κάτω από κέντρο του γηπέδου μπήκε ανενόχλητος στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Το 3-0 έκανε ο Μουλογιάννης στο 35΄( που συνεχίζει να σκοράρει κατά βούληση), μετά από παράλληλη σέντρα του Σουγλή Κ.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Δολιχιακού έχοντας αποβάλλει το άγχος, έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο προσφέροντας θέαμα και πετυχαίνοντας άλλα τρία τέρματα. Στο 60΄ ο Παπακωνσταντίνου μετά από ασίστ του Σουγλή Κ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι  πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ( ο οποίος αρχίζει να βρίσκει τα πατήματα του)  και ανεβάζοντας παράλληλα τον δείκτη του σκόρ στο 4-0. Στο 74΄ ο Σουγλής Κ κάνοντας όμορφη προσωπική ενέργεια ξεπερνώντας τρείς αντιπάλους από πλάγια δεξιά, έκανε σέντρα-σουτ και μετά από κόντρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο σκόρερ των τελευταίων αγώνων Ζιώγας με το κεφάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σουγλή Κ.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ (Φ. Τσέλιος): Γκάτας, Αλβανός, Σουγλής Σ., Σπάχος, Χαλκίδης, Ζιώγας, Γεωργούλας, Σουγλής Κ., Μαρογιάννης (60΄Πουρσανίδης), Γκόγκος (30΄λ.τ Μουλογιάννης), Παπακωνσναντίνου (80΄Σουγλής Ζ.)