Βαριά ήττα γνώρισε ο Δολιχιακός στο Σαββατιάτικο ματς στην Αμυγδαλέα με το ευρύ 6-2. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίχτες  πολύ νωρίς, μόλις στο 7΄, λόγω της άδικης  αποβολής του αμυντικού Τριανταφύλλι με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι του Δολιχιακού. Σίγουρα η αποβολή άλλαξε την ψυχολογία των παιχτών και τα σχέδια του τεχνικού Καζάκη Κ με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί στο έπακρο η ομάδα της Αμυγδαλέας.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν αν προηγηθούν στο 16΄ με τον Σουγλή Σ με εκτέλεση πέναλτι, ενώ οι έιχαν ακόμα δύο χαμένες κλασικές ευκαιρίες στο 21΄και 26΄ με τον Σουγλή Κ να δώσει διαστάσεις στο σκορ.   Απο εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. στο 30΄ο Παζάρας έφερε το ματς στα ίσα ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Ευαγγελούλης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 55΄ο Καψούρης έκανε το 3-1 και στο 61΄ ο Παζάρας και πάλι ανέβασε τον δείκτη του σκορ 4-1. δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης και πάλι έκανε το 5-1 ενώ στο 80΄ ο Καψούρης σημείωσε το έκτο γκολ της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε ο Δολιχιακός ήταν να μειώσει στο 89΄ σε 6-2  με τον Πρακατέ.

Ο Δολιχιακός εκφράζει έντονα παράπονα για την διαιτησία του κ. Γρηγοριάδη.

Αετός Αμυγδαλέας (Ηλίας Αρβανίτης): Παπαϊωάννου, Μπάγκας, Μητράκας, Παπακωστούλης, Μακρίδης (65′ Παπαδημητρίου), Γραμμένος (70′ Ρόιδος), Σιούτας Δ.Β., Ευαγγελούλης, Παζάρας, Μαυρουδής (60′ Σιούτας Δ.Σ.), Καψούρης.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Σακελλαρίου, Σιαπάκος, Τριανταφύλλι, Ζιάκος, Κατσιαμήτας, Σουγλής Στ., Ντόκος, Κατής (85′ Πρακατές), Τζήκας, Σουγλής Κ. (70′ Σπάχος), Τσάτσος (65′ Μουλογιάννης).