Εκτός κυπέλλου έμεινε ο Δολιχιακός αφού ηττήθηκε απο την Δόξα Αργυροπουλίου με το βαρύ 4-1. Το συγκρότημα του Καζάκη Κώστα δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους οι οποίοι ήταν αρκετά ανταγωνιστικοί παίρνοντας δίκαια τη νίκη – πρόκριση. Για τον Δολιχιακό το βάρος τώρα πέφτει στο πρωτάθλημα.

Στο 8’ ο Ελμάζι έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 16΄ ο Παναγιώτου απείλησε με σούτ απο πλάγια δεξιά. Ο ελμάζι και πάλι στο 25 δεν κατάφερε να νικήσει τον Κατωτικίδη απο πλεονεκτική θέση. Πέντε λεπ΄τα πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Ελμάζ και πάλι με κεφάλι έκανε το 2-0. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 51΄ ο Ελμάζι με σούτ ανέβαση τον δείκτη του σκόρ στο 3-0. Στο 60΄ ο Κουτσογιάννης επιχείρησε μακρινό σούτ αλλά ειδε την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 63’ ο Σουγλής Σ. ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μπαχτσιβάνος απέκρουσε το πέναλτι του Παναγιώτου. Στο 70΄ ο Κουτσιανικούλης με προβολή έκανε το 4-0. Δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Ντόκος από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Δόξας. Τελευταία φάση στο ματς στο 90’ με τον Σουγλή Κ. να πετυχαίνει το γκολ της τιμής για τον Δολιχιακό για το τελικό 4-1.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος, Καρράς, Μεσημέρης, Μπαχτσιβάνος, Δεμέστιχας, Χαρισούλης (46’ Μπέλτσιος), Ριζούλης, Βλιώρας (60’ Μπούζο), Γωγάκος (69’ Κουτσιανικούλης), Ντιντόκας, Ελμάζι.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Κατωτικίδης, Σαπάκος, Μπέλτσιος (74’ Πουρσανίδης), Σουγλής Σ., Μητούλας, Θεοδωράκης (63’ Μιφτάρι), Παναγιώτου, Ντόκος, Κουτσογιάννης, Σουγλής Κ., Ζιάκος Δ.