Με τον ιδανικότερο τρόπο ολοκλήρωσε ο Δολιχιακός τον α΄ γύρω του πρωταθλήματος επικρατώντας των Αμπελοκήπων με 2-0. Διατήρησε το αήττητο στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να μας προσφέρει κάτι το αξιόλογο με το 0-0 να είναι δίκαιο σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη ανέβασε στροφές. Στο 46΄ο Σουγλής Κ άνοιξε το σκορ μετά απο ασίστ του Λιόλιου,  ενώ στο 55΄ο με δημιουργό αυτη τη φορά τον Παναγιώτου ο Λίολιος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το 2-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ (Κ. Καζάκης): Θεοδωράκης Β., Μιφτάρι, Κουτσογιάννης, Σαπάκος, Σουγλής Στ., Θεοδωράκης Σ., Ντόκος (72΄Πουρσανίδης), Σουγλής Κ., Παναγιώτου (84΄Σέγκα), Λιούρας, Λιόλιος (78΄Μπόλης).