Στο Σαββατιάτικο  ματς με την Βαλανίδα ο αρχηγός του Δολιχιακού Στέφανος Σουγλής ήταν ο πρωταγωνιστής αφού με δύο προσωπικά του τέρματα, ένα σε κάθε ημίχρονο, οδήγησε τους κυανόλευκους  σε μια ακόμα σημαντική νίκη.

Σαφώς καλύτερος ο Δολιχιακός πήρε κεφάλι στο σκορ στο 27΄ του αγώνα με «κεραυνό» εξαπέλυσε ο Σουγλής Σ έξω απο την περιοχή. Ακολούθησαν δύο κλασικές χαμένες ευκαιρίες με τον Σουγλή Κ και Παναγιώτου Αν.

Στην επανάληψη, ο Σουγλής Σ με ατομική προσπάθεια νίκησε αμυντικό και τερματοφύλακα κάνοντας το 2-0. Η αξιόμαχη Βαλανίδα δεν τα παράτησε και πίεσε για κάποιο τέρμα. Αλλά όσες φορές και αν πάτησε στην περιοχή βρήκε απέναντί της τον εξαιρετικό πορτιέρο Κατωτικίδη.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Κατωτικιδης, Καντολάρι, Μαρογιάννης, Θεοδωράκης, Σουγλής Σ, Τζίκας, Παπακωνσταντίνου Β, Πουρσανίδης Ν (80΄Μπόλης), Σουγλής Ζ, Παναγιώτου, Σουγλής Κ (Ζιάκος 45 ΄)