Με εντυπωσιακό τροπο πέρασε ο Δολιχιακος απο την έδρα της Καρυας με το ευρύ 2-5 έχοντας το απόλυτο μεχρι τώρα.

Σε δαιμονιωδη κατασταση βρισκεται ο αρχηγός του Δολιχιακου Σουγλης Στέφανος μιας και σκοραρε δις φτανοντας τα τέσσερα στο πρωτάθλημα.

Ο Σουγλης Κ στο 8′ έβαλε μπροστά τους κυανολευκους. Όμως η ομάδα της Καρυας με αντεπίθεση διαρκείας έκανε την ανατροπή παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο 20′. Στο 30′ ο Σουγλης Σ με πέναλτι έφερε και πάλι το ματς στα ισια. Ο Παπακωνσταντινου στην εκπνοή του ημιχρόνου έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Δολιχιακο.

Στην επαναληψη, 15 λεπτά ηταν αρκετά για κλειδώσει το ματς η ομαδα της Δολιχης με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σουγλη Σ και του Πουρανιδη διαμορφωνοντας το τελικο 2-5.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Κατωτικιδης, Ζιακος, Σπαχος, Πουρσανιδης, Καντολλαρι, Τζικας, Παπκωνσταντινου(60′ Μαρογιαννης), Σουγλης Ζ, Σουγλης Κ( 77′ Μαντζαρας), Σουγλης Σ, Παναγιωτου( 70′ Μπολης)