Με το επιβλητικό 6-0 απέναντι στα Δένδρα  συνέχισε τις νίκες ο Δολιχιακός κάνοντας το 5χ5, απολαμβάνοντας τη μοναξιά της κορυφής.

Το σκορ άνοιξε ο Σουγλής Σ πριν καλά καλά ολοκληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σουγλής Κ διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 46΄ήταν σειρά του πιο μικρού Σουγλή Ζ να πετύχει τέρμα μετά απο λάθος του γκολκίπερ. Το 4-0 έκανε ο Λιόλιος Θεόφιλος στο 60΄και δέκα λεπτά αργότερα ο αρχηγός και πάλι Σουγλής Στέφανος σήμειωσε το 5-0. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Λιόλιος Γιάννης στο 83΄.

Στο 44΄ο ταλαντούχος πορτιέρο του Δολιχιακού απέκρουσε πέναλτυ.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Κατωτικίδης, Τριανταφύλλι, Ζιάκος, Σπάχος (55΄Μαρογιάννης), Καντολλάρι, Σουγλής Σ, Παναγιώτου (35΄Λιόλιος Γ λ.τ) Τζήκας, Λιόλιος Θ(65΄Μαντζάρας λ.τ) Σουγλής Κ, Σουγλής Ζ.